Ibrance

3 hozzászólás mutatása
Hozzászólások6
  • Szerző
    Bejegyzés
    • #15743 Mòni

Mòni
      Felhasználó

Sziasztok! Valaki szed, szedett Ibrance – t . Èn most kezdem . Milyen mellekhatasai vannak?

• A témakör módosításra került: 9 months, 2 weeks telt el a bejegyzés óta-Mòni.
    • #20061 SaGa

SaGa
      Felhasználó

Szia Móni! Én 8. hónapja szedem az Ibrance-t Letrozol antihormonnal együtt. A bejegyzésed óta már gondolom tapasztalod a mellékhatásokat. Nekem eleinte a fáradság, állandó álmosság, a rossz ízérzés, viszkető bőrkiütés a kezeken, erősödő hőhullámok voltak. Mostanra az antihormon mellékhatásai az erősebbek. Hogy érzed magad azóta?

• #20091 Viri

Viri
      Felhasználó
      1. Sziasztok!  Èn màrcius óta szedem hormon gàtlóval együtt, meg csont erősìtővel, èn a gyengesèget tapasztaltam legelőször , kb 2 hónapja a hajam kezdett nagyon hullani sajnos egyenlőre nem is àllt meg. A gyengesèg is maradt most 100 mg- osat szedek. A vèrkèpem is elèg vacak szokott lenni.  Kitartàst mindenkinek💪
      • #20092 SaGa

SaGa
        Felhasználó

Szia Viri! Igen, sajnos a hajhullás nálam is is elég nagy mértékű volt az első hónapokban. Egy ismerősöm ajánlotta a Vichy aminexil tartalmú hajszeszét, amitől csökkent a hajhullás, és szépen elkezdtek nőni az új hajak. Nem olcsó, de megéri. Most is hullik, főleg hajmosás után, de legalább már nem telik meg félig a mosdókagyló a hajammal. Mennyi szokott lenni a fehérvérsejtszámod? Emiatt csökkentették le a dózist? A csonterősítőt az orvosod írta fel? Szedsz még valamit, hogy tuningold kicsit magad? Örülök, hogy válaszoltál, legalább van kivel tapasztalatot cserélnem!

• #20094 Viri

Viri
      Felhasználó

Szia Saga.

Igen köszönöm az ötletet, én most hétfőn voltam bőrgyógyásznál ő is azt ajánlotta, meg levágotom valamivel rövidebre mert most derékig ér ami még meg van, és a hajfesték cserét is ajánlotta, otthon szoktuk sötét barnára.

Nem tudom miért csökkentette a 125-ösről szerintem nagyon vacak volt a vérképem. ( igazából azt hittem hogy ez a protokoll, hogy szép lassan csökkentgetik) Most hát nemtudom mert nem is mondja és nem is tudom mit kell nézni 😀

Te hány mg-osat szedsz, ha van kedved írsz egy picit magadról, jó tudni hogy NEM VAGYOK EGYEDÜL

Csonterősítőt ossicat kapok mert a szegycsontomban volt áttét, előtte meg 7 éve jobb oldali mellrákom, volt 6 kemó műtét előtt, utánna teljes mastectomia (lehet nem így kell írni) meg sugár 28 ha jól emlékszek. majd hejreállító 2 év múlva

A mostani daganat is hormon érzékeny így kapok szurit, meg tablettát, Ibrance, meg az Occicat és amúgy márciusban leszek 40 éves, van 2 fiam, 12 és 9 évesek.

Bocs ha több az infó mint amit kérdeztél 😀

Szép napot

• #20096 SaGa

SaGa
        Felhasználó

Szia Viri!
        Örülök, hogy többet is írtál magadról 🙂
        Nálam 2012-ben volt az első kör. Akkor “csak” műtéteim voltak, eltávolítás, helyreállítás, és 1 év múlva implantátum.
        Most ugyanazon az oldalon újult ki, annak ellenére, hogy elméletileg nem volt mellszövetem. Először úgy volt, kemót kapok, de szerencsére ahova kerültem, ott kaptam az Ibrance+Letrozol kombót először 3 hónapig, majd műtét, sugár. A sugár alatt nem szedtem az Ibrance-t, csak a Letrozol-t. Majd újból április óta szedem mindkettőt. Most jutottam el odáig, hogy eléggé felerősödtek a mellékhatások, így vissza lett véve a dózis a 100 mg-osra. Neked javult a helyzet, miután a 100mg-ost szedted?
        Nekem egy lányom és egy fiam van, de ők már felnőttek. Mindkettejüknél van egy kislány unokám 🙂
        Szívesen írok magamról bővebben is, de azt inkám már privát email címre írnám! Az enyém: sagabo@gmail.com
        üdv, Gabi

3 hozzászólás mutatása

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Legutóbbi hozzászólások