herceptin mellékhatás

Tisztelt Doktorno! azt szeretném kérdezni, hogy lehetséges-e, hogy herceptin kezelés miatt fokozódó izületi fájdalom jelentkezik lábfejben, illetve fejfájás. azt is észrevettem, hogy injekció utén mindig levertebb vagyok.

Válasz:

Kedves Kérdező!
Sok beteg jelzi Herceptin kezelés alatt, hogy fáj a háta, fájnak az ízületei.  A levélből nem derült ki, hogy hormon kezelésben részesül-e, mivel annak is lehet a mellékhatása.
Üdvözlettel, dr Lengyel Erzsébet
Dr. Lengyel Erzsébet
Dr. Lengyel Erzsébet

Dr. Lengyel Erzsébet vagyok, főorvos a Bajcsy Zsilinszky Kórház onkológiai osztályán. Közel 20 éve onkológiával foglalkozom, több magyar és angol kórházban dolgoztam, sokféle szemléletet láttam. Klinikai onkológia, sugárterápia és palliatív licens vizsgával rendelkezem. 3 gyermekem van, szabad időmben kertészkedem, sportolok és állataimat gondozom. Elkötelezett vagyok az önkéntes munka iránt, a Mellrákfórum honlapján én válaszolok kérdéseikre