terápia, mellékhatások

Impresszum Fórumok Terápia, mellékhatások terápia, mellékhatások

3 hozzászólás mutatása
Hozzászólások5
  • Szerző
    Bejegyzés
    • #15078 mn

      mn
      Felhasználó

      Tisztelt Szakértő!

      Sportolás témában kérdeztem decemberben, melyre meg is kaptam válaszát, melyet ezúton megköszönök.

      Akkor megérdeklődtem, hogy expanderes mellműtött vagyok és 3 hónap után előjött mellfeszülés, ödéma, pirosság, gyulladás. Nem lehetett tudni mitől a sportolásra gyanakodtam. Nem kaptam sem kemo, sem sugárkezelést. Sajnos vastaghegesedés miatt újra meg kellett műteni ezt a területet, sem antibiotikum, sem hűtés, fekvés nem segített.  A sebem tolta kifelé az expandert, olyan szinten, hogy már szinte kilyukasztotta a bőrömet. A műtét során a sebész a hegeket eltávolitotta, a sebet kitakaritotta,öblitő draint tett be,  újra elhelyezte az expandert kb. 3 cm-rel lentebb tette be. Kérdésem, ha 2 hónapig háton fekszem a továbbiakban elkerülhető a vastag hegesedés? Sajnos úgy tudom ez még a végleges implant behelyezés után is előjöhet. Kb. 1 évig semmilyen fizikai munkát nem végezhetek?

      Előre is köszönöm válaszát, köszönettel.

      B. Ágnes

      Kecskemét, 2017. január 9.

    • #15079 mn

      mn
      Felhasználó

      Bocsánat, most látom, hogy nem jó helyre irtam.

    • #15081 andrea

      andrea
      Adminisztrátor

      Kedves Ági!

      Ez a kérdés elég speciális, szerintem a legpontosabb választ a sebészed tudja megadni.

      Ebből a szempontból laikusként én biztos, hogy nem erőltetném ezt a területet, mert minél több vongálódásnak teszed ki, sztem annál nehezebben gyógyul szépen. és mint minden műtétnél, ahol nagy területen dolgoznak, ott időigényes, míg a végleges viszonyok kialakulnak. nem tudom, lehet, hogy a fokozott hegesedés alkati dolog is lehet…

      de ettől függetlenül továbbítom a kérdésedet így is 🙂 kitartás és szépen gyógyult sebet kívánok!

      andi

      • #15091 mn

        mn
        Felhasználó

        Köszönöm a segítséget. Üdvözlettel Ágnes

    • #15260 KE2017

      KE2017
      Felhasználó

      Én 4 éve kapom a hormonterápiát (Lucrin + Zita), és most váratlanul leállította az orvos. Módosítottak a szabályzaton,  5 év helyett már csak 27 hónapig jár. Ez részben bosszant, részben aggódom. Az injekciót feltétlenül folytatnám, akár az 5 éven túl is, hogy védve legyek az újabb tumorok ellen. Nekem semmi problémát nem okozott, kivéve a hőhullámokat (4 éve, 24 órán keresztül!). A tablettát csak egy évig szedtem, mert féltem a lehetséges mellékhatásoktól. Mindenkinek javaslom, hogy olvassa el a gyógyszerhez adott tájékoztatót! Nekem az orvos nem mondott semmit, így a tájékoztatóból tudtam meg, hogy a tabletta mellet az alkohol fogyasztása tilos (túlterheli a májat)!

3 hozzászólás mutatása

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Legutóbbi hozzászólások