Mozgás,torna

Impresszum Fórumok Nem vagy egyedül Mozgás,torna

Ennek a témakörnek tartalma 20 hozzászólás, 6 résztvevő. Utolsó frissítés: andibandi76 andibandi76 3 éve, 6 hónapja telt el.

Hozzászólások21
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #10736 admin
    bio data admin
    admin
    admin
    Adminisztrátor

Én nemrég néhány társammal elkezdtem a Pink R. tornát. Ajánlom mindenkinek. Kifejezetten emlő műtét után javasolt torna,segít a regenerálódásban. :cheer:

• #10826 andrea

andrea
    Adminisztrátor

ez olyan, mint egy gyógytorna? és megtanítanak olyan gyakorlatokat, amelyeket majd otthon tudtok végezni?
    nekem az a legnehezebb, hogy a mindennapok sodrásában szakítsak a sportra kellő időt…

• #10832 Andi.kj

Andi.kj
    Felhasználó

Én nem járok tornára, de bringázok. Vagyis majd, ha már összeszedtem magam egy kicsit a sugár után. Mert még nagyon fáradékony vagyok. Bár a hétvégén 26 km-t tekertem, jól ki is fáradtam, de jól esett. És görkorizni szeretnék, de a retro görkorival. Szóval terveim vannak, de majd csak szép lassan egymás után. :silly:

• #10833 admin
    bio data admin
    admin
    admin
    Adminisztrátor

Az torna alapja a pilates.Megtanuljuk a helyes légzést. Nagyon jó kis gyakorlatok vannak. Most kaptunk egy feladatsort,amit otthon is tudunk csinálni. Én most tartok az 5. alkalomnál,és már most érzem hogy ez nagyon jó.Úgy tudom hogy majd készülni fog video a gyakorlatokról,hogy azok is tudják majd használni akiknek nincs lehetőségük hogy részt vegyenek a tornán.Ha majd felkerül az internetre,fogom írni hogy hol található . :) :cheer:

• #10834 andrea

andrea
    Adminisztrátor

Doraniva,
    akkor ez nem csak egy “torna”, hanem segít befelé fordulni, magadra figyelni, nem? ez nagyon jól hangzik! milyen jó lenne, ha ez KÖTELEZŐ lenne a műtét után… amit én kaptam a kórházban gyógytorna címen az vicc volt, de legalább kaptam…

Andi.kj
    hajráááá :) a bicaj szuper sport, én sokáig nem tudtam, mert annyira támaszkodtam a karommal, hogy fájt. a kemok alatt viszont háttámlás bringával nyomtam, ami sokat segített formában maradni.

asszem majdnem mindegy, hogy mit csinál az ember, csak csinálja. kell egy napi rutin, na ez az, ami nálam hiányzik egy ideje, újra ki kell alakítanom…

• #10827 Anna

Anna
    Felhasználó

Többször hallom Tőletek, hogy gyógytornára jártok. Ezt magánúton teszitek, vagy felírják? Ha felírják, akkor ki? Az onkológián?
    Mert nekem elég nehezen mozog a jobb karom. Lóg is a jobb vállam a műtét óta. Konditerembe járok, futás, combizom gyakorlatok, stb. Nem merem dolgoztatni a karizmaimat, félek, hogy jön a nyiroködéma. Már volt, hogy nyirokmasszőrhöz kellett mennem az István kórházba. Nagyon fáradékony is a jobb karom.

• #10828 andrea

andrea
    Adminisztrátor

Anna, mindenképp kérd az onkológusodat. ez a betegség mellékhatása, kell, hogy legyen nekik gyógytornászuk, akihez tudsz menni.
    a karodat pedig – hacsak nincs tényleg kontraindikációja -jó lenne tornáztatni, és használni, szép lassan edzeni, hogy újra terhelhető legyen, ill, hogy a mozgásterjedelmed javuljon
    a spéci torna biztos jó! nézd meg a neten a pink ribbon tornát, speciálisan erre találták ki. de ezen felül nyaggasd csak a dokidat, neki ez a feladata.

• #10829 andrea

andrea
    Adminisztrátor

teljesen ingyenes torna indul mellműtötteknek az Uzsoki Kórházban!
    heti 2×1 óra. zárt csoportokban történik, 8 héten keresztük, egymásra épülő gyakolatokkal.
    épít kívül-belül!!
    65 év alattiaknak ajánlja a profi gyógytornász, aki kifejlesztette a programot:

https://www.facebook.com/pages/Alice-Program/599411890196374?ref=ts&fref=ts

• #11895 Pulisz

Pulisz
    Felhasználó

Szia Andi,
    ez jól hangzik. Itt lakom az Uzsoki Kórház mellett, de most már két hete járok a Pink tornára, ami jó messze van otthonról is és a munkahelyemtől is :( . Mindig elkések, mert nem túl jó időpontban van.

Nem tudod ez az Uzsokis mikor kezdődik dátum és időpont szerint? Néztem a linket, de ott csak teló szám van. Most még nem akarom felhívni, mert a másikat természetesen nem hagyom abba.

• #11906 andrea

andrea
    Adminisztrátor

kedd és csütörtök du
    ezen a héten nem tudod elérni a Szilivt, de utána igen, és hívd nyugodtan, nagyon fog örülni a jelentkezésnek! pont jó lesz folytatásnak is! mindenképpen ajánlom!

• #11908 andibandi76
    2015. januárjában szembesültem vele, hogy gáz van. Mikromeszesedések miatt 6 éve figyeltek, évente kontroll. 2014.januárban még nem volt baj, 2015. januárra már lett. Hogy mitől? Sose tudom meg. Az biztos viszont, hogy nagyon nagyon időben lett elcsípve a dög! Hála'! Így márciusban műtét, utána rengeteg várakozás a szövettani eredményre! És a végkifejelt: megúsztam a kemot, a sugarat! Nyirokcsomóban nem volt semmi, így csupán a szuper hormonkezelést kapom!
    andibandi76
    andibandi76
    Felhasználó

De jó hogy ezt olvasom!
    Felhívom!
    Jólesne!

• #11922 Pulisz

Pulisz
    Felhasználó

Andibandi, én is szeretnék menni majd. Egyelőre járok a Pink tornára, annak április közepén lesz vége. Ha esetleg felhívod és megosztod velem az infót, hogy mikor kezdődik, illetve, hogy kedden-csütörtökön hány órai kezdés lesz, azt megköszönöm. Járnék én is szívesen, mert az is tök jó, ahova most járok. Viszont az Uzsoki tőlem 5 perc sétára van, kicsit egyszerűbb volna az odajutás, mint a jelenlegi helyre.

• #11924 andibandi76
    2015. januárjában szembesültem vele, hogy gáz van. Mikromeszesedések miatt 6 éve figyeltek, évente kontroll. 2014.januárban még nem volt baj, 2015. januárra már lett. Hogy mitől? Sose tudom meg. Az biztos viszont, hogy nagyon nagyon időben lett elcsípve a dög! Hála'! Így márciusban műtét, utána rengeteg várakozás a szövettani eredményre! És a végkifejelt: megúsztam a kemot, a sugarat! Nyirokcsomóban nem volt semmi, így csupán a szuper hormonkezelést kapom!
    andibandi76
    andibandi76
    Felhasználó

Szia, hívom majd, csak olvastam, hogy a héten úgyse tudom elérni!
    Én a tavaszi szünet után szeretnék, addig gyerekek otthon.
    Nekem nem annyira esik útba az Uzsoki, de mindegy, szeretnék járni!!!!!!!
    Amint megtudok vmit írok!
    A.

• #11927 andibandi76
    andibandi76
    andibandi76
    Felhasználó

Kedves Pulisz!

Írtam egy emailt neki, amire egy elég hosszú válasz jött. Azért ez nem ilyen egyszerű hogy leugrunk és kész :)
    Ha megírod az e-mail címedet átküldöm mit válaszolt.
    (andibandi76@gmail.com vagyok én)

Tulképp az van hogy folyamatosan indulnak csoportok, de sok mindent vállalni kell, pl hogy 8 hétig kedd-csüt jár az ember, meg sok papír kitöltést előtte, utána, stb.
    Átküldöm szívesen, vagy írj neki te is :)

• #10830 andrea

andrea
    Adminisztrátor

elnézést rosszul mondtam, 55 éves kor alatt ajánlott a program. inkább e-mailben jelentkezzetek, könnyebb gy az elérheőség: aliceprogram2015@gmail.com

• #11954 andibandi76
    andibandi76
    andibandi76
    Felhasználó

Sziasztok,

köszi Andrea, hogy ajánlottad ezt az egészet.
    Felvettem a kapcsolatot Szilvivel és bár még az Alice programban nem vehetek részt, mert előbb az utókezelésnek kell lemennie, nagoyn kedvesen kiakadt hogy nem látott a kórházban sem gyógytornász és ma kora reggelre megbeszéltünk egy randit.
    Nagyon nagyon kedves és aranyos hölgy, megtornáztatott :) (labdával, szalaggal, stb) és még menjek 9x- azt mondta, így lesz egy alapom, tudom mit kell otthon csinálni!!!!
    Ez lesz jó alap majd az Alice-hez ,ha már oda jutok végre :)
    Nagoyn köszi, a sok szar között igazán feldobott a ma reggel, hogy valakit érdekelt is mi vna velem, mi fáj (gyere mesélj :) ) és jajj na jó volt, nem ragozom :)

• #11980 Pulisz

Pulisz
    Felhasználó

Hali Lányok,
    én is írtam a hölgynek, de majd csak a kemó vége után jelentkezhetek én is. Öeülök, hogy kipróbáltad Andibandi! Legalább már tudom, hogy biztosan jó lesz az nekem, ha végre eljutok a kemó végéig. Már nagyon várom. Annyira, de annyira szeretnék túl lenni rajta, mert egyre nehezebben viselem az egészet és egyre jobban lázadozom ellene…. :woohoo:

• #11997 andibandi76
    andibandi76
    andibandi76
    Felhasználó

Szia!
    Én ma voltam 3x és nagyon tetszik.
    10x kell mennem, hogy legyen egy alapom, mert amire majd megyünk, az nehezebb lesz.
    De már mos térzem, hogy nyúlik, alakul a műtött rész. Mindenféle “kínzóeszköze” :) van.
    Labdák, gumiszalagok :)

Nemsoká túl leszel rajta és már mehetsz!
    én még azt se tudom mi vár rám :(

• #12002 Pulisz

Pulisz
    Felhasználó

Szia Andibandi,
    mennék én már most is, de hát még nem lehet. Kivárom, türelmes leszek, csak érezzem, hogy kifelé megyek ebből az egészből.

• #12013 andibandi76
    andibandi76
    andibandi76
    Felhasználó

Én ma voltam az 5. sima tornán, amit ugye műtét után kellett volna megtanulnom és csinálnom. Jut eszembe Szmályli!!! Veled mi van tornaügyileg????
    CSak mert én ugye ma voltam 5x és tökre megdícsért Szilvi hogy kár h. nem fotózott le elsőre, hogy hogy mentek pl a hajlások, stb. mert 5 alkalom alatt is mennyi minden változott, alakult ,a tartásom, stb.
    Nagyon örülök hogy a fórum által elveredtem hozzá, sokat segít és közben beszél, és lelki simogató is :) :) :)
    Én is alig várom már hogy kiderüljön a HER2…..hogy lesz-e 4 kemo vagy nem…..mert ha nem akkor mehetnék hamar hozzá. Ha lesz akkor majd csak az után….(mármint az Alice progira)

• #11955 Pulisz

Pulisz
    Felhasználó

Andrea!!!! Hogy sikerült a futás? Egész hétvégén itthon punnyadtam a kemó után és nagyrészt be volt kapcsolva a TV. Állandóan mutatták a Vivicittát és irigyen bámultam.
    Mindig néztem, hogy nem látlak -e meg valahol, de nem sikerült. Ennek ellenére nagyon drukkoltam itthonról Neked!!!. Majd mesélj, ha lesz időd lécci, lécci, lécci….

Jövőre már egészen biztosan megyek újra én is. Én a Vivicittán a 10 km-en többször indultam (most megszámoltam és 5 ilyen pólót találtam :) ). Jövőre mindenképp megyek újra. Sőt, valami rettentő izgalommal tölt el, ha csak elkezdek gondolkodni újra az őszi félmaratonon. Persze kicsi a valószínűsége, hogy addigra úgy összekapjam magam, de bármi lehet…. :P

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Legutóbbi hozzászólások