Masztektómia + expander

Impresszum Fórumok SOS kérdésem van! Masztektómia + expander

1 hozzászólás mutatása
Hozzászólások3
  • Szerző
    Bejegyzés
    • #15695 Livi

Livi
      Felhasználó

Sziasztok 🙂

Szeretnék segítséget/saját tapasztalatokat kérni… bal mellemben nagy kiterjedésű DCIS igazolódott a core biopszia szövettani eredményeként, in situ carcinoma. Sajnos a sok-sok pontszerű mikromeszesedés miatt az OOI-ben teljes masztektómiát javasolt a sebész, azonnali expander beültetéssel. Az expandert kb. 1 év után cserélné implantátumra, illetve ezzel egyidőben korrékción esne át a jobb mellem. Utókezelés a végleges szövettantól függ. Nagyon hálás vagyok, hogy csatlakozhattam ehhez a csoporthoz és hősként tekintek itt a kommentelőkre 🙂 Rettenetesen félek a masztektómiától, illetve azt követően a szembesüléssel (nagy mellű vagyok) , a hatalmas kontraszttól. Nektek mi segített ennek a feldolgozásában? Még sokk hatás alatt vagyok 🙁

Illetve abban kérlek írjatok tapasztalatokat, hogy a műtétet követően milyen nehézségek következnek? (Sajnos az intézetben nagyon kevés információt kaptam 🙁 )

Köszönöm 🙂

• #15697 Anyukavagyok

Anyukavagyok
      Felhasználó

<p style=”text-align: left;”>Szia Livi. Nekem 2 napja volt a mell eltavolito mutetem es ideiglenesen expandert tettek be, a masodik mutet kb 4 honap mulva lesz akkor cserelik ki. Sok tapasztalatom meg nincs,de az elmult 2 napban hatalmas fajdalmaim vannak😢remelem idovel jobb lesz. Egyelore be v an meg kotozve a seb es egy szoritot ill sportmelltartot kell hordanom. Az operalt mellem forro es te l e van kek lilla foltokkal….szornyu…. idovel gondolom konnyebb lesz. Kitartast kivanok neked</p>

• #15699 Livi

Livi
        Felhasználó

Szia.

Nagyon sajnálom, de talán napról napra jobb lesz majd. Megírod az e-mail címed, hogy tudjak kérdezni privátban pár dolgot? Persze, ha nem okoz gondot.

Mielőbbi teljes gyógyulást kívánok 😊

1 hozzászólás mutatása

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Legutóbbi hozzászólások