kemoterpia mellékhatási, gyermekvállalás

Impresszum Fórumok Terápia, mellékhatások kemoterpia mellékhatási, gyermekvállalás

Ennek a témakörnek tartalma 17 hozzászólás, 9 résztvevő. Utolsó frissítés: andibandi76 andibandi76 3 éve, 7 hónapja telt el.

Hozzászólások18
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #10791 sz.e.e

sz.e.e
    Felhasználó

Sziasztok!
    Zavartan és kérdésekkel teli kezdek az első kemoterápiás kezelésemhez a jövőhéten. 28 éves vagyok. Január elején diagnosztizáltak nálam rosszindulatú emlődaganatot, amit sos-ben február elején a méretei miatt kiműtöttek. Az onkológusom azt javasolta hogy próbáljam meg a Varga gyógygombákat. Azt mondta hogy sokat segíthet. Valamint elmondta és én is utána olvastam h mik lehetnek a kemo mellékhatásai, de egyértelműen nem tudnak nekem semmi kézzelfoghatót mondani. leginkább arra “célzott” az orvosom h nagyon ritkán találkozik 30 év alatti emlődaganatos beteggel és h mindenkire más hatással van. Szeretném ha valaki megosztaná velem a tapasztalatait a -mellékhatásokról-alternatív kiegészítő gyógymódokról. Mivel még nincs gyermekem, azt mondták 50-50% az esély rá h a kemó után lehet. Erről is szivesen meghallgatnám a tapasztalatokat. Előre is köszönöm a segítséget! :)

• #11850 Pulisz

Pulisz
    Felhasználó

Eszter, szedd nyugodtan azokat az alternatív gyogyókat, amelyeket a doki megenged. De mindig csak azt, amire engedélyt ad, mert valóban lehet olyan ami kiüti a kemo hatását. Az én dokim azt mondta felesleges pénzkidobás a sok kiegészítő dolog. De ha hiszel benne, akkor akár még be is válhat. D3 vitamint viszont minden nap kell szedni. ezt felírják receptre. Amikor az én műtétem volt, akkor a szobában volt egy 40 körüli hölgy. Neki éppen a rekonstrukciót csinálták meg akkor. Három évvel volt a kemó után és volt egy 1 éves kislánya. Ez biztosan nem egyedi eset, lesz neked is gyerkőcöd :P

• #11861 sz.e.e

sz.e.e
    Felhasználó

Szia! Köszönöm szépen h válaszoltál. Konkrétan a Vargaféle gyógygombákat javasolta az orvosom. húzós az ára ha azt nézzük h azt mondta fél évig fog tartani a kemó. de bármit megteszek azért h jól legyek és több esélyem legyen egy egészséges gyönyörű gyermekre. Lassan egy hónapja műtöttek, és nagyon jól érzem magam még mindíg. de műtét előtt is nagyon jól voltam. kb műtét után pár napig voltam szétesve de azota is megállíthatatlan vagyok. úgy érzem nem vagyok beteg. Nem tudom h hogy fog rám hatni a kezelés. A hajamat fokozatosan már rövidebbre váltottam h ne sokkoljon h hirtelen elvesztem. Javasoltak élő petesejt levételt a kezelések előtt, de az is befuccsolt mert minden hirtelen történt sietni kell a kezeléssel mondta a doki mert grade 3-as és hormon gyógyszereket sem tudnak adni. Olvasgatom a fórumozók tapasztalatait és nagyon sokat segít :) Köszönöm :)

• #11863 andrea

andrea
    Adminisztrátor

Kedves Eszter,
    én is azt mondom, bízz az orvosodban. magas dózisú Cvitamin biztos nem jó bizonyos kezelések kapcsán, azt kerüld. a Dvitaminból én naponta 4000 egységet szedek. és tuningold a kemóig az immunrendszered: sok zöldség, gyümölcs, mozogj minden nap, menj a levegőre, igyál sokat, és lehetőleg ne fogyj. egyél fehérjedúsan.
    a petesejt levétel mennyi időbe telt volna?
    de egyébként igazuk van: a te életed most a legfontosabb, minden csak ezután jön. tudod már milyen kemót fogsz kapni?

• #11851 FB

FB
    Felhasználó

Szia,

Én iszonyú sokat kutattam, és van néhány gyümölcs ami nem csodaszer meg ilyemsi, de nagyon jó hatású lehet, segítheti a kemoterápiát. Mondjuk sztem nálam pont be is jött, mert a felénél a daganat és az összes áttéte is döglött volt, pedig hát nem nagyon számítottak rá.
    Ilyen pl az áfonya, az eper, a málna, meg a cseresznye. Én a kemó alatt végig minden nap egy pohár áfonyalét ittam ( azt az igazi üveges préseltet, nem a sűrítményt) és amikor már voltak ezek a gyümik, halálra zabáltam magam. És nagyon jól viseltem az egészet.

• #11864 olgicsq

olgicsq
    Felhasználó

szia,

hasonló lehet a diagnózisunk, nekem is grade 3, és tripla negatív, ami miatt nálam is kiestek a hormongyógyszerek a kezelési tervből.
    Én taxotere-carboplatin kemot kaptam. Nálam a fő mellékhatások a hányinger/hányás volt, és leesett a fehérvérsejt számom a kezelések után, amire külön kaptam egy injekciót (izmoba kell adni a kezelés után 24 órával, először szépen bementem a kórházba hogy beadják a nővérkék, aztán rájöttem, hogy egyszerűbb ezt nem a nyakukba varrni, és megtanultam beadni magamnak, először fura, de meg lehet szokni). A hányásra is felírt a doki egy kabil-glutamin nevű port, nekem speciel nem ment le, de van akinek segített, érdemes kipróbálni, hátha. “Persze” kihullott a hajam is, meg a körmeim tropára mentek, de sajnos ez ezzel jár, és legalább átmeneti rossz csak, meggyógyulnak.
    Azért nem tudnak neked kézzelfoghatót mondani a mellékhatásokról, mert mindenkire máshogy hatnak a kezelések, és mindenki a saját daganat típusának megfelelő koktélt kapja. Sok mindentől függ, hogy hogyan reagálsz. Fiatal vagy, ez bizonyos szempontból nagy előny, a szervezeted sokkal gyorsabban fog regenerálódni.

• #11852 FB

FB
    Felhasználó

kabi-glutamint én is ittam, nagyon undorító, de a rauch piros bogyó gyümölcslében egészen tűrhető, semmi másban nem ment le :)
    itt egy cikk amiben nagyjából megpróbáltam összefoglalni, hogy hogyan lehet felkészülni a kezelésekre, allatta ott vannak azok a bejegyzések amik részletesebbek

http://daganatok.hu/kezeles/kemo/felkeszules-a-kemoterapiara

• #11872 olgicsq

olgicsq
    Felhasználó

uh, tök jó ötlet keverni valamivel, úgy tényleg biztos jobban lemegy. :)

• #11873 Zsuzsi

Zsuzsi
    Felhasználó

Sziasztok !
    A D vitamin mire jó ? Ezt még nem hallottam. Azt tudom, hogy a csontoknak kell és főleg a nap hiányát pótolja általában, de nekünk?

• #11875 olgicsq

olgicsq
    Felhasználó

David Servan-Schreiber* könyvében (“A rák ellen” a címe) van egy külön rész a D vitaminról, ahol azt írja, hogy sok kutató úgy véli, hogy a D vimamin minden ráktípus növekedésének lassulásához hozzájárul, a mellrák külön kiemelve (Pontos hivatkozások a könyvben). Sok-sok halat kell enni ezért.
    *agydaganatban szenvedő agykutató, elég népszerű a könyve

• #11881 Zsuzsi

Zsuzsi
    Felhasználó

Köszi :)

• #11853 Abigel

Abigel
    Felhasználó

Szia Eszter,
    Én 33 éves vagyok, hasonló korban vagyunk. Nálam tavaly áprilisban derült ki a dolog. Az első kemo előtt megkérdeztem az onkológusom, hogy mit szedhetek, válasza: Béres csepp, semmi más, mert nem tudják hogy az általam említett dolgok befolyásolják-e a kemo hatását. Mivel hiszek az alternatív szerekben, ezért a saját fejem után mentem, és nagyon sok mindent szedtem. Sorolom: Aloe vera-át, homoktövis húsolajat és magolajat, homoktövis velőitalt, propoliszt, virágport, C-vitamint, sok olyan magot, ami magas antioxidáns tartalmú, 1-2 dl céklalevet (gyümölcscentrifuga jó választás volt :), magam termesztett búzafű, amit reggelente a párom préselt ki, és ami egy Borzalom volt! Én hittem ezekben, és a dögjeim is zsugorodtak ( egy a mellben, egy a nyirokban). A kemot is viszonylag jól viseltem. És nekem sincs még gyerekem, de ahogy neked, nekem is lesz! Csak így állhatunk hozzá! LÉGY POZITÍV ÉS ERŐS!!!

• #11871 Bea

Bea
    Felhasználó

Szia, az enyém is grade 3. Neked voltak áttétek. Én még kemó és műtét előtt állok.

• #12033 Pulisz

Pulisz
    Felhasználó

Szia Bea,
    mindennél nehezebb lehet neked most, mert saját magad mellett még a baba miatt is fűt az aggodalom. De egészen biztosan nagyon jól fogsz kijönni belőle. Meggyógyulsz és egy egészséges, erős, gyönyörűséges kicsi lánykád fog születni.
    Korábban valahol olvastam, hogy a terhesség kései szakaszában nem bántja a babát már a kemó. Most keresem….hátha megtalálom újra. Megvan. Belinkelem ide, de talán már te is megtaláltad ezt a cikket több másik mellett. Nagyon -nagyon drukkolunk neked (nektek)…..
    http://www.kisalfold.hu/lilla/lehetseges_a_terhesseg_alatt_a_kemo-_es_a_sugarterapia/2400111/

• #12048 Pulisz

Pulisz
    Felhasználó

és egy szinte teljesen hasonló eset, mint a tiéd….
    http://napidoktor.hu/blog/korkep/daganat-2/kemoterapia-terhesseg-alatt/

• #11854 Bea

Bea
    Felhasználó

Elolvastam, csak nem lesz semmi gond. De azért félek egyszerre a kettőtől, ha úgy akarják. Lassan kiderülnek a dolgok.

• #12051 Pulisz

Pulisz
    Felhasználó

Ne félj Bea, minden rendben lesz veled is és a babucival is. Bízom benne, hogy sikerült találni egy olyan dokit (vagyis inkább a te esetedben egy orvoscsoportot), aki(k)ben maximálisan megbízol. Én a linkben olvasottak alapján azt gondolom, hogy a tiéd nagyon ritka eset, így maximális figyelemet és törődést fogsz kapni. Melyik kórházban fogsz szülni (plusz ciciműtét) és kapni a kemót?

• #12064 andibandi76
    2015. januárjában szembesültem vele, hogy gáz van. Mikromeszesedések miatt 6 éve figyeltek, évente kontroll. 2014.januárban még nem volt baj, 2015. januárra már lett. Hogy mitől? Sose tudom meg. Az biztos viszont, hogy nagyon nagyon időben lett elcsípve a dög! Hála'! Így márciusban műtét, utána rengeteg várakozás a szövettani eredményre! És a végkifejelt: megúsztam a kemot, a sugarat! Nyirokcsomóban nem volt semmi, így csupán a szuper hormonkezelést kapom!
    andibandi76
    andibandi76
    Felhasználó

Bea, én is nagyon nagyon szurkolok nektek!!!!!
    Erős vagy, és minden rendben lesz!!!!!!

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Legutóbbi hozzászólások