gyógyszer

Nyitólap Fórumok SOS kérdésem van! gyógyszer

Ennek a témakörnek tartalma 15 hozzászólás, 8 résztvevő. Utolsó frissítés:  Zsatku Jozsefne11 1 hónap, 3 hete telt el.

Hozzászólások16
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #10792 judit50

judit50
    Felhasználó

Sziasztok! Már rég nem voltam itt a fórumon.Nekem befejeződött a sugárkezelés,most a héten.Az utolsó az nagyon rossz volt.Émelyegtem,olyan furcsa volt a fejem,és borzasztóan gyenge voltam.A cickóm a mai napig viszket.és vanmikor fáj.De azt mondják ez normális.aloevárás spra-vel fújom.Azt szeretném kérdezni hogy szed e valamelyikőtök Anastrozole Accordot? Nekem ezt irta ki a doki és azt mondta,hogy ezt 5 évig kell szednem,de borzasztóan fáj a bal kezem azóta mióta elkezdtem szedni.Jeleztem ezt a dokinak és azt mondta,hogy ez sajna a mellékhatások eggyike.Hiába cserélné le a gyógyszer annak is van mellékhatása.Nem tudom hogy mivel tudnám a fájdalmat csillapitani.Akkor kicsit jó,ha beleülök melegvzbe,.Nemtudom ,hogy valamelyikőtöknek van e ilyen tapasztalata? Szép hétvégét kivánok mindenkinek!

• #11968 Zsuzsi

Zsuzsi
    Felhasználó

Szia Judit, én letrozol-t szedek szintén 5 évig a neve eléggé hasonló gondolom a hatása is. A hormon érzékény dagi miatt kapom. A mellékhatásai nem valami kellemesek. A hőhullámok még egész elviselhetőek, a fáradékonyság az életem része lett és időnként eléggé fájnak tőle az ízületeim, ja és hízok is tőle. Már alig eszem valamit mégis szaladnak rám a kilók, ez eléggé elkeserít. Szóval van bőven mellékhatás :(
    Azért vannak egész jó napok is, nem tudok rájönni mitől van, hogy hol rosszabb hol jobb.

• #11972 FAliz

FAliz
    Felhasználó

Szia Zsuzsi!
    Én új vagyok itt, de látom hogy letrozolt szedsz. Én is azt kaptam, és tartok a mellékhatásoktól. Már azon gondolkodom, hogy nem fogom szedni. Szeded még? Látom, hogy több hónapja írtál utoljára róla. Ha szeded még, akkor javult a mellékhatás skála..? Jobb lett?
    Köszönöm! Szép napot! Alíz B)

• #12385 Zsuzsi

Zsuzsi
    Felhasználó

Szia Alíz !

Írtam egy hosszú választ de valahova elszállt. Bocsi de most rohannom kell, nem tudom újra leírni.
    Ígérem hétfőn válaszolok addig sajnos nem leszek gép közelében.
    Kérlek addig légy türelemmel de mindenképpen szedd be !!!

• #12386 FAliz

FAliz
    Felhasználó

Köszi!!!!

• #11969 gyongyi.balla61@freemail.hu

Sziasztok! Szed valaki famosztot? Milyen mellékhatásai jelentkeznek? Köszönöm, Gyöngyi

• #12387 Zsuzsi

Zsuzsi
    Felhasználó

Kedves Alíz !
    Nem felejtettelek el ! :P ( erre majd visszatérek, hogy ez azért nagy szó )
    Még szedem a Letrozolt és fogom is egy jó darabig, pedig én sem akartam, nagyon nem . Féltem, hogy bármi ami megzavarja a hormonjainkat az csak bajt okozhat….hááát mit ne mondjak, okoz is, de hidd el megéri, mert így nagyobb biztonságban érezhetjük magunkat. Az én dagim 100 % hormonérzékeny volt , vagyis ez a fajta terápia jól hat rá. Nagy esélyem van arra, hogy elvegye a kedvét attól, hogy újra bepróbálkozzon nálam. Olyannyira meggyőző érv ez a fajta megelőzés, hogy azt hiszem nem nagyon van más választásunk.
    …és akkor a mellékhatások:
    Ízületi fájdalmak: Nagyon nagy, mértékben mérséklődtek !!! :) Eleinte voltak a vándorfájások ,legjobban a vállamat viselte meg de éreztem a könyökömben, csuklómban, csípőben, a térdeimben hol itt hol ott. Mára csak a bokámnál fáj de az nem is biztos, hogy ettől van.
    Memóriazavar : Erre utaltam az elején ;) Ez a dolog időnként elkeserít, mert tiszta hülyének érzem magam tőle. Ezt elkerülendő szoktam mondogatni, hogy nézzék már ezt el nekem mert ez a gyógyszerem mellékhatása . Vagy elhiszik vagy nem. Jókat nevetgélünk ezen mert bevallom néha alibinek is előveszem ezt a szöveget. :P
    Libidó: Erre most nem nagyon szeretnék kitérni, megvisel ez a dolog, elég nehezen kezelem de nagyon igyekszem megoldani. Attól a szövegtől mindenesetre sikítófrászt kapok, hogy minden fejben dől el. Nálam már annyira eldőlt, hogy nem is tud visszaállni. 👿
    Fáradékonyság: Az van . Arra viszont rájöttem, hogy a mozgás nagyon nagyon fontos. Nem szabad belustulni, hiába húz az ágy vagy a fotel, muszáj elindulni valahogy. Azt tapasztaltam , hogy annyira nehéz elkezdeni ,hosszabb egyhelyben ülés vagy pl. alvás után olyan vagyok mint egy száz éves, vánszorgok berozsdásodott izmokkal de szerencsére elég hamar visszaáll a normál állapot. Egy a lényeg sokkal jobb mozogni mint tespedni. Én bringázom, túrázom, úszok ( bár utoljára a nyaraláskor voltam vízben, viszont most kaptam receptre uszi kedvezményt, és azt muszáj lesz kihasználnom )A nyáron eveztem , tollasoztam.Járok Etka jógára. Mindegy mit csak csináld. Sokkal jobb utána. Azt azért hozzá kell tennem, hogy hamarabb elfáradok mint régen többet kell közben pihennem, de ezt tudjuk be az öregedésnek. :unsure:
    Hízás: + 12 kg :angry: remélem ennyin megállt. Utálom cipelni még jobban utálom látni a tükörben, és bosszant, hogy nem férek bele a ruháimba. Tapasztalatom e téren az, hogy ha valami ünneplés vagy bármi miatt kicsit is többet eszem mint a megszokott ( ami azért az átlagnál jóval kevesebb ) akkor szaladnak fel a kilók de egyik napról a másikra. Lefelé meg soha, én tuti kövéren halnék éhen ha nem ennék semmit. :P
    Hőhullám: Az is van időnként. Nem jöttem rá mi befolyásolja , napok múlnak el nélküle azután meg több is van egymás után. Annyira nem vészes nem folyik a víz a hátamon inkább csak elönt a meleg és nem tart egy két percnél tovább. Sokszor jól is jön mert alapból fázós vagyok. :cheer:
    Most ennyi jutott eszembe bocsi , nem elkeseríteni akarlak és nálad nem is biztos , hogy ilyesmik lesznek vagy , hogy lesz-e egyáltalán valami.

Amúgy ne gondold, hogy ezek olyan nehezen tolerálható bajok. Simán bírható . Úúúú de útálom ha azt hallom, hogy meg kell tanulni együtt élni vele , de most ez itt helyén való.
    Remélem segített a kissé bő lére eresztett válaszom.
    Minden jót neked, üdv: Zsuzsi

• #15328 Lugossy Magda

Lugossy Magda
      Felhasználó

Kedves Zsuzsi /és Aliz/

már 2018 jan. vége van, és két éve nem írtok semmit, remélem, jól vagytok, nagyon szeretném felvenni a kapcsolatot veletek, megvitatni a tapasztalatainkat, mivel az én esetem is hasonló; szívesen megadom a privát telefonszámomat és email-számomat is, mert nem vagyok valami nagy számítógép-bűvész…

74 éves nyugdíjas vegyészmérnök vagyok, bp-i,  jógázom és úszom, ezideig totál egészségesnek éreztem magamat, mígnem a mammográfia májusban  egy 3 cm-es daganatot mutatott ki a jobb mellemben és áttétet a hónalji nyirokmirigyekben.  Június végén megműtöttek, jól sikerült,majd szeptemberben 6 széria nagyon radikális FEC kezelésre írtak ki, amitől egyre rosszabbul lettem, úgyhogy a 3. kemó után a saját felelősségemre megtagadtam a további infúziót. Dec-jan-ban 25 besugárzást kaptam, egész jól toleráltam, elképzeltem, hogy fekszem a tengerparton a homokban, és kissé leégek. Sudocren krém egész jó. Dec.közepe  óta szedem a letrozolt, mivel 90% östrogen pozitív vagyok, jól viselem, koromnál fogva nincs hőhullámom, kicsit fáradt vagyok mindösszesen. Kérdésem: mi a tapasztalatotok a letrozolról, és érdemes-e esetleg Culevitet szedni?

• #12388 FAliz

FAliz
    Felhasználó

Kedves Zsuzsi!
    Ma beszedtem az elsőt! Az én “csomagom” egészen kicsit volt hormonérzékeny… És a helyzet az, hogy menet közben megtudtam, hogy ez a fajta már nem is tartozik a rákos daganatok közé. Elég hosszú utat jártam be, mire úgy döntöttem, hogy abbahagyom a kemót, és a sugárkezelést is kihagyom. Még most sem vagyok meggyőződve róla, hogy ez a tabletta kell nekem, de elkezdtem szedni, mert a tudatom “ráállt”. Mivel használtam, és tapasztalatból tudom, hogy az alternatív módok jó kiegészítői az orvoslásnak, így több oldalról támogatom a testem. Tegnap este jól megreikiztem ezeket a bogyókat. Bízom benne, hogy csak a minimális bulit csinálják a testemben.
    Amúgy én is mozgok rendszeresen, leginkább futni járok. Valószínű, hogy veszek egy bicajt is, és azzal járok majd dolgozni.
    Nagyon köszönöm az alapos választ! Segített. Egy utolsó kérdés. Te szurit is kapsz ez mellé, vagy csak a bogyó van? Én már túl vagyok a menopauzán, ezért csak a bogyó van.
    Szép napot Neked! Alíz :)

• #12389 Zsuzsi

Zsuzsi
    Felhasználó

Szia Alíz !

Ezek szerint a te helyzeted eléggé más. Nem is értem igazán. Mit jelent az, hogy ma már nem rosszindulatú ? Régen az volt ? Ma meg már nem az ? Arra gondolok, hogy esetleg nem ad áttétet, az viszont nagyon jó lenne.
    Remek, hogy nem hagyod el magad :) a bringa meg szupi ötlet :)
    Már én is túl voltam a menopauzán, úgyhogy nekem sem kell a szuri ( szerencsére )
    Almúgy én mindenféle banya kórt megúsztam annak idején. Most viszont tesztelhetem rendesen a mellékhatásokat :P Ami jár az jár ;)
    Megkérdezhetem hol laksz? Azért, mert gondoltam eljöhetnél a betegklubba amire a Bajcsy kórházba szoktunk járni innen többen is minden hónap első csütörtökjén.
    Várunk szeretettel !

• #11970 FAliz

FAliz
    Felhasználó

Szia Zsuzsi!
    Az én csomagom egy DCIS nevű csoda, amit külföldön már nem rákos daganatként kezelnek, és az eljárás sem ugyanaz, mint itt. Ma már Mo-n is vannak olyan orvosok, akik így járnak el. Kapcsolatban állok egy kutató biológus doktornővel, aki ezt és ehhez hasonló daganatokat kutat. Ő is megerősítette mindezt. Bízom benne, hogy hamarosan itthon is terjed ez a szemlélet, mivel a mellrák daganatos nők 60%-nál ilyen daganat van. Ez, és még sok információ juttatott el oda, hogy abbahagytam a kemoterápiát. Egyébként van az interneten is fenn cikk róla, amit amerikai kutatók írtak. Elérhető magyarul is.
    Az én “Caminóm” volt ez a pár hónap, és mivel folyamatosan ütközöm olyan falakba, hogy nem tájékoztatnak megfelelően, így szinte mindennek én jártam utána. Döbbenetes dolgokra jöttem rá… Úgy döntöttem, hogy akinek tudok segítek. Több éve dolgozom azon hogy segítsek nőknek tovább menni egy-egy nehézség után, megtalálni a következő lépés irányát.. Valószínű, hogy a 10 éves jógatanári múltam is sokat hozzátesz mindehhez.
    Pécsi vagyok, évente többször megyek Budapestre, mivel 10 évig éltem ott. Barátaim élnek a fővárosban. A Bajcsy kórház Budapesten van? Nyitott vagyok találkozóra, beszélgetésre, tapasztalat cserére. ;)
    Ami nekem sokat segített, hogy arra gondoltam: egy lépés előre, mindig egy… és még valami:
    A hátam mögött nagyobb az erő, mint előttem az akadály!
    Szép napot Neked..és Mindenkinek! Ölellek! Alíz… Pécsről

• #12390 Zsuzsi

Zsuzsi
    Felhasználó

Szia Alíz !
    Érdekes amiket írtál !
    Igen a Bajcsy kórház Bp.-en van ,Kőbányán. Azt gondolom csak ezért Pécsről felutazni macerás lenne, de ha pont erre jársz, akkor mindenképpen gyere el.
    Egyre több evvel a nyavajával küzdő embert ismerek meg és megdöbbentő számomra , hogy szinte mindenki hasonló lelkigondolkodású mint én. Az Újmedicina is ilyesmire alapoz de ahogy olvasgattam nagyon sok olyan dolgot jelent ki amitől számomra hiteltelenné vált.
    Mindezt azért írtam mert kíváncsivá tettél milyen döbbenetes dolgokra jöttél rá. Jó lenne beszélgetni !
    Örülök, hogy írtál. Minden jót neked ! Puszi

• #14127 FAliz

FAliz
    Felhasználó

Szia Zsuzsi!

Bocsánat, hogy ilyen sokára válaszolok, de kicsit pörgősek a napjaim. nagyon szívesen beszélgetnék Veled, Veletek. Október 16-án megyek Budapestre, és csak 18-án jövök haza. Ha gondolod, gondoljátok szívesen szervezem úgy a szombatom, hogy egy tea mellett tudjunk beszélgetni.

A napokban találtam egy előadást, ami nagyon érdekes információkat tartalmaz. Arra gondoltam, hogy elküldöm. Kicsit hosszú, de szerintem érdemes elolvasni.

A gyógyszert egyébként nem szedem, és a sugárkezelést sem kapom saját döntésre.  Mondjuk ez is egy érdekes dolog, mert egy gyerekkori sugárkezelés miatt nem is kaphatnám, mégis kiírta az orvos. A másik meg őszintén megmondta, hogy nem tudja, hogy kaphatom e.

Nagyon köszönöm a válaszaidat, és hogy időt szántál Rám. Bízom benne, hogy személyesen is tudunk találkozni!

Szép napot kívánok és küldök egy nagy ölelést Neked és Mindenkinek!   Alíz :)))

Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
  • #14465 bosziwell_

bosziwell_
    Felhasználó

Sziasztok!

Nem akartam új témát nyitni, remélem, jó helyre írom a kérdésemet. A Zitazoniumról lenne szó (nekem csak ezt kell szednem, napi kettőt), és a teherbe esésről. A leírásában többször is kihangsúlyozzák, hogy nem szabad terhesen elkezdeni szedni, meg kell előtte győződni, hogy az ember lánya nem terhes. Ez oké, de utána? Arra nem tér ki, mi van, ha valaki a szedés közben lesz terhes, lehet-e egyáltalán. (Gyanítom, hogy nem, és nem is áll szándékomban, de jó lenne biztosat tudni.) Gyógyszeres fogamzásgátlásról sem írnak, bár gondolom, hogy ez is tilos. A lényeg, hogy amíg az ember lánya szedi, addig védekezzen valahogy, nehogy teherbe essen? Ez így nincs leírva, de nekem elég fontos infó lenne. A párommal tíz éve természetes módon védekezünk, és eddig 100% volt az eredmény (amikor nem akartuk, sosem lettem terhes, amikor akartuk, mindig és szinte rögtön). De mivel ez a módszer nem betonbiztos, jó lenne tudnom, hogy ajánlott-e biztosabb védelem. 🙂 (Tehát hogy mi történik, ha vki a gyógyszer mellett véletlenül teherbe esik. El kell-e vetetnie mindenképp, vagy nem is lehet teherbe esni, esetleg elvetélne amúgy is a gyógyszer miatt.)

Köszönöm a választ, és ha esetleg volt már erről szó, vagy benne van a gyógyszer leírásában, csak az én figyelmemet kerülte el, akkor bocs. 🙂

Szép napot mindenkinek!

• #14649 andibandi76
    2015. januárjában szembesültem vele, hogy gáz van. Mikromeszesedések miatt 6 éve figyeltek, évente kontroll. 2014.januárban még nem volt baj, 2015. januárra már lett. Hogy mitől? Sose tudom meg. Az biztos viszont, hogy nagyon nagyon időben lett elcsípve a dög! Hála'! Így márciusban műtét, utána rengeteg várakozás a szövettani eredményre! És a végkifejelt: megúsztam a kemot, a sugarat! Nyirokcsomóban nem volt semmi, így csupán a szuper hormonkezelést kapom!
    andibandi76
    andibandi76
    Felhasználó

Szia!

Nekem az onkológus mikor felírta a gyógyszert és rákérdeztem, szinte kinevetett, hogy mivel peteérés sincs, így hát terhes sem lehet az ember…..

De mással is beszéltem és ott igenis azt hallottam, hogy semmi sem kizárt! Szóval inkább igenis védekezni kell !

De hogy mi van ha közben terhes leszel? Arról fogalmam sincs…..de nem kísérleteznék vele………..ez egy “hormonsokk” lehet…..ami ellen pont küzdünk….

• #15390 Zsatku Jozsefne11

Zsatku Jozsefne11
    Felhasználó

Én új vagyok a csoportban, 100 % hormon érzékeny csomó van a mellembe, 1 % áttét a csontban. Letrozolt szedek 4 hónapja. Műtétet nem javasolnak. A csontokra kezelést kapok. A gyògyszer hat a csomó zsugorodik. A csoportban van olyan, aki hasonló kezelést kap, szeretném tudni mik a tapasztalatai.  Anikó

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Legutóbbi hozzászólások