Fejfájás

Kedves doktornő a héten (hétfőn) kaptam meg az első kemot (pirosat) halisten hányinger és a fáradság kívül nem nagyon jelentkezett más kb 2napja viszont iszonyúan faj a fejem és fülzugas és társul hozza és a kemotol lehet? Mit lehetne ellene tenni? Előre is koszonom

Válasz:

Kedves Kérdező!
A kemoterápiát követően 1 hétig fáradtság,  gyengeség,  hányinger,  fejfájás teljesen normális. Persze minden esetben ki kell zárni, hogy nincs-e esetleg fertőzés a hátterében.  Pl. fülgyulladás,  torokgyulladás stb.
Üdvözlettel, dr Lengyel Erzsébet Ph.D
Dr. Lengyel Erzsébet
Dr. Lengyel Erzsébet

Dr. Lengyel Erzsébet vagyok, főorvos a Bajcsy Zsilinszky Kórház onkológiai osztályán. Közel 20 éve onkológiával foglalkozom, több magyar és angol kórházban dolgoztam, sokféle szemléletet láttam. Klinikai onkológia, sugárterápia és palliatív licens vizsgával rendelkezem. 3 gyermekem van, szabad időmben kertészkedem, sportolok és állataimat gondozom. Elkötelezett vagyok az önkéntes munka iránt, a Mellrákfórum honlapján én válaszolok kérdéseikre